AnySideUp

Any Side Up
T.G.M.
První Československý prezident (1850 - 1937)
Doplňte své odpovědi
Kdyby se Masarykovo příjmení přeložilo do češtiny, jmenoval by se náš první prezident Tomáš [ ] . T.G.M. se na reálce v Hustopečích trápil s němčinou, neboť doma se mluvilo vesměs [ ] . Ve čtrnácti letech poslali Masarykovi syna do Vídně, aby si tam osvojil základy tehdy velmi žádaného oboru. Tomáš se měl vyučit [ ] . Na žádost profesora z hustopečské reálky umožnili rodiče Tomášovi dále studovat. Na německém gymnáziu v Brně se sblížil se spolužákem Franzem Monnierem, jemuž následky prodělané dětské obrny značně stěžovaly pohyb i učení. Tomáš se stal jeho placeným vychovatelem a ocitl se tak jako mávnutím kouzelného proutku v [ ] . Svou budoucí ženu, američanku Charlottu, poznal Tomáš prostřednictvím [ ] . S inteligetním a charismatickým Tomášem se Charlotte nenudila, přestože neuměl pořádně [ ] . Jejich svatba se konala na radnici v [ ] . Hned po svatbě došlo ke dramatické roztržce s tchánem, jehož Tomáš neuváženě požádal o [ ] . Od té doby se tchán T.G.M. programově vyhýbal. Ve své docentské práci, napsané v německém jazyce, se Tomáš věnoval tématu [ ] . Tato habilitační práce přinesla mladému badateli svou originalitou a objevností okamžité vědecké renomé. Jako manžel a otec předběhl T.G.M. tehdejší partiarchální postoje mužů hned o několik generací. Přímo ohromení budil v pražských ulicích, když byl spatřen jak [ ] .
V roce 1899 se už jako univerzitní profesor rozhodl na vlastní pěst vyšetřovat [ ] , ve které hrál hlavní roli [ ] . Případ přivedl Čechy do [ ] . T.G.M. svým kritickým rozborem chatrné a tendenční obžaloby dosáhl zrušení rozsudku smrti a revize celého případu. O samostatném státě začal T.G.M. uvažovat hned na počátku první světové války. Český stát měl být [ ] . Na trůn měl usednout [ ] nebo [ ].
Improvizované odpovědi
Kdyby se Masarykovo příjmení přeložilo do češtiny, jmenoval by se náš první prezident Tomáš # Jedno . T.G.M. se na reálce v Hustopečích trápil s němčinou, neboť doma se mluvilo vesměs hantecem. Ve čtrnácti letech poslali Masarykovi syna do Vídně, aby si tam osvojil základy tehdy velmi žádaného oboru. Tomáš se měl vyučit influencerem. Na žádost profesora z hustopečské reálky umožnili rodiče Tomášovi dále studovat. Na německém gymnáziu v Brně se sblížil se spolužákem Franzem Monnierem, jemuž následky prodělané dětské obrny značně stěžovaly pohyb i učení. Tomáš se stal jeho placeným vychovatelem a ocitl se tak jako mávnutím kouzelného proutku v hustým balíku. Svou budoucí ženu, američanku Charlottu, poznal Tomáš prostřednictvím inzerátu v místní konzumu. S inteligetním a charismatickým Tomášem se Charlotte nenudila, přestože neuměl pořádně líbat. Jejich svatba se konala na radnici v plavkách . Hned po svatbě došlo ke dramatické roztržce s tchánem, jehož Tomáš neuváženě požádal o ruku i jeho druhé dcery . Od té doby se tchán T.G.M. programově vyhýbal. Ve své docentské práci, napsané v německém jazyce, se Tomáš věnoval tématu kryptoměn. Tato habilitační práce přinesla mladému badateli svou originalitou a objevností okamžité vědecké renomé. Jako manžel a otec předběhl T.G.M. tehdejší partiarchální postoje mužů hned o několik generací. Přímo ohromení budil v pražských ulicích, když byl spatřen jak chodí v dámských šatech.
V roce 1899 se už jako univerzitní profesor rozhodl na vlastní pěst vyšetřovat ztrátu třídní knihy, ve které hrál hlavní roli Cimrman . Případ přivedl Čechy do eurozóny . T.G.M. svým kritickým rozborem chatrné a tendenční obžaloby dosáhl zrušení rozsudku smrti a revize celého případu. O samostatném státě začal T.G.M. uvažovat hned na počátku první světové války. Český stát měl být v Itálii u moře . Na trůn měl usednout Leoš Mareš nebo Charlotta.
Správné odpovědi
Kdyby se Masarykovo příjmení přeložilo do češtiny, jmenoval by se náš první prezident Tomáš Řezníček . T.G.M. se na reálce v Hustopečích trápil s němčinou, neboť doma se mluvilo vesměs slovensky. Ve čtrnácti letech poslali Masarykovi syna do Vídně, aby si tam osvojil základy tehdy velmi žádaného oboru. Tomáš se měl vyučit uměleckým zámečníkem . Na žádost profesora z hustopečské reálky umožnili rodiče Tomášovi dále studovat. Na německém gymnáziu v Brně se sblížil se spolužákem Franzem Monnierem, jemuž následky prodělané dětské obrny značně stěžovaly pohyb i učení. Tomáš se stal jeho placeným vychovatelem a ocitl se tak jako mávnutím kouzelného proutku v nejvyšším patře měšťanské společnosti. Svou budoucí ženu, američanku Charlottu, poznal Tomáš prostřednictvím její české přítelkyně Hedviky . S inteligetním a charismatickým Tomášem se Charlotte nenudila, přestože neuměl pořádně mluvit anglicky . Jejich svatba se konala na radnici v Brooklynu . Hned po svatbě došlo ke dramatické roztržce s tchánem, jehož Tomáš neuváženě požádal o peníze. Od té doby se tchán T.G.M. programově vyhýbal. Ve své docentské práci, napsané v německém jazyce, se Tomáš věnoval tématu sebevraždy . Tato habilitační práce přinesla mladému badateli svou originalitou a objevností okamžité vědecké renomé. Jako manžel a otec předběhl T.G.M. tehdejší partiarchální postoje mužů hned o několik generací. Přímo ohromení budil v pražských ulicích, když byl spatřen jak sám tlačí kočárek.
V roce 1899 se už jako univerzitní profesor rozhodl na vlastní pěst vyšetřovat vraždu , ve které hrál hlavní roli Žid. Případ přivedl Čechy do antisemitského šílenství. T.G.M. svým kritickým rozborem chatrné a tendenční obžaloby dosáhl zrušení rozsudku smrti a revize celého případu. O samostatném státě začal T.G.M. uvažovat hned na počátku první světové války. Český stát měl být královstvím . Na trůn měl usednout některý západní princ - dánský nebo belgický.

Zaujal Vás životní příběh T.G.M. ?
Navštivte Muzeum T.G.Masaryka v Lánech
Toto muzeum doporučuji neboť se mi líbí. Nejedná se o placenou propagaci.